Levné zájezdy pobytové,poznávací,za exotikou,ceny porovnáme za Vás.

ID: 955155

Termín: 03.04. (So) - 11.04. (Ne) 2021

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 34 800 Kč

Program

1. – 2. den


Letecky Praha – Tunis – hlavní město Tuniska, skvělé muzeum Bardo v paláci husajnovským bejům se velmi cennou sbírkou původních římských mozajek; starobylá medína ze 7. století se spletitými uličkami lemovynými starými paláci, záwíjemi (hrobky muslimských světců), ale i kavárničkami a mnoha zajímavými obchody s rukodělným znožím; archeologická lokalita Kartágo, prohlídka toho nejlepšího – výběr z: obětiště, punké přístavy, muzeum raného křesťasntví, výstup na pahorek Bysra s punskou čtvrtí, římský amfiteátr, cisterna Malga, bazilika Damús al-Karita, římské divadlo, římské vily, Antoniovy lázně; bílé město Sidi bu Said ležící vysoko na útesech s výhledem na Tuniský záliv.
3. den


Volný den u moře nebo pro zájemce možnost prohlídky Sousse : lákavá medína s bránou Bab al-Finga, exteriéry Velká mešity postavení v aghabovském stylu, původně vojenská pevnost Ribát s výhledem na medínu, skvělé archeologické muzeum umístěné v kasběv (jedinečná sbírka cenných mozaiek, nálezy z punských hrobů atd.); Monastir „bílé město“ Monastir: Ribat – pevnost z 9. století, postavená na obranu proti Křižákům.
4. den


Skvěle zachované koloseum  v Al Džemu, třetí největší v „římském světě“; odjezd do Matmaty – jedinečná berberská vesnice s troglodytími domy vytesanými do hloubky 10 metrů pod okolním terénem, skýtající přirozenou "klimatizaci" (kromě jiného se zde natáčely i Hvězdné války).
5. den


Ksary v okolí Tatáwinu (opevněné berberské vesnice / původně sýpky): ksar Haddáda, ksar Chenini, ksar Douiret apod.; cestou kolem berberských a arabských tradičních vesnic do městečka Douz na hranici dunové pouště, tzv. ergů, noc pod hvězdami v poušti.
6. den


Chott el Jerid  slané bezodtoké jezero, největší solná pláň nejen v Tunisku ale i na celé Sahaře o rozloze 7000 km²; malebná oáza Chebika s mnoha vodopády i palmériemi ve velmi zajímavě zvrásněných horách, pěší procházka.
7. den


Sbétla – ruiny starověkého města Sufetula s dochovanými římskými chrámy a další starověkou architekturou (velké lázně, starověké, divadlo, baziliky atd.); Kairouan čtvrté nejsvětější město islámu, jediněčná Velká mešita v aghabovském stylu, záwije Sidi Ali El Ghariani, starobylá medína včetně rezidence pašů a bejů Maison du Gouverneur, posvátná studna Bir Baruta ze 17. století, exteréry Mešity tří bran.
8. – 9. den


Římské město Dougga  – jedna z nejkrásnějších římských památek v Africe, prohlídka archeologického areálu (lázně, kapitol, divadlo, mnohé chrámy); v případě času možnost koupání v moři; dojezd do Tunisu, letecky zpět do Prahy.Stravování - polopenze
polopenze
Cena zahrnuje
průvodce CK
místní průvodci dle potřeby
letenka vč. všech poplatků (Praha–Tunis–Praha ve výši 7000 Kč/os.)
doprava minibusem
8x hotel**/*** se polopenzí
informační materiály
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 3600 Kč
03.04. (So) - 11.04. (Ne) 2021 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-34 800 Kč
Vybrat termín
23.10. (So) - 31.10. (Ne) 2021 - 9 dní, 8 nocí
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-34 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměTunisko
MístoTunisko
HotelTunisko
Základní cena
Termín03.04.2021 - 11.04.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...