Levné zájezdy pobytové,poznávací,za exotikou,ceny porovnáme za Vás.

ID: 772593

Transsibiřskou magistrálou až na Dálný východ

Termín: 21.05. (Pá) - 07.06. (Po) 2021

Délka pobytu: 18 dní, 17 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 61 700 Kč

Program

1. - 2. den


Letecky Praha – Moskva, prohlídka města – Kreml a Rudénáměstí, chrám Vasila Blaženého, obchodní dům GUM, chrám Krista Spasitele, nový park Zarjadje, pěší zóna starého Arbatu, moderní Nový Arbat, vyhlídka na Vrabčích horách, dle časových možností i letní sídlo Kateřiny Veliké s přilehlým parkem Caricyno. Druhý den večer odjezd nočním vlakem po Transsibiřské magistrále.
3. den


Kazaň – prohlídka starobylého centra na řece Volzekazaňský Kreml, ulice Baumana, katedrála sv. Petra a Pavla, fakultativně Chrám všech náboženství. Večer odjezd nočním vlakem a následující dopoledne přejezd přes Ural do Asie.
4. - 5. den


Jekatěrinburg – náměstí Roku 1905, chrám Na krvi, vyhlídková plošina na vrcholu jednoho z moderních mrakodrapů, jezero v centru města, místo největšího pohřebiště československých legionářů na světě a jejich památník na Michailovském hřbitově. Nocleh v hotelu, druhý den výlet k hraničnímu monumentu mezi Evropou a Asií a k místu pohřebiště carské rodiny Ganina Jama, večer odjezd na úsek magistrály, který je z těch našich druhý nejdelší (2 noci a den).
6. den


Přejezd západní Sibiří přes Omsk a Novosibirsk a přes mohutné řeky Irtyš a Ob. 
7. - 8. den


Krasnojarsk s atraktivní polohou na veletoku Jenisej a v předhůří Východního Sajanu. Výlet minibusem do přírodní rezervace Krasnojarské Stolby s unikátními skalními útvary s výhledy na Jenisej (většinu dne relaxace v přírodě a možnost pěší turistiky). Druhý den odjezd vlakem k Bajkalu.
9. den


Irkutsk – tradiční metropole střední Sibiře na řece Angara – nábřeží, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů, Znamenskij monastýr. Nocleh v hotelu.
10. den


Přejezd minibusem k nedalekému jezeru Bajkal do letoviska Listvjanka – okružní plavba lodí po Bajkalu, rybí trh se slavným bajkalským omulem, možnost vycházek borovými lesy po kopcovitém pobřeží, návštěva něrpinária (něrpa je endemický bajkalský tuleň) nebo zajímavého muzea Bajkalu. Nocleh v typickém dřevěném penzionu.
11. den


Z Listvjanky přeplujeme lodí přes ústí řeky Angary do Port Bajkalu, odkud vyráží slavná krugobajkalka na vyhlídkovou jízdu s řadou zastávek s možností pěších procházek podél pobřeží Bajkalu. Večer příjezd krugobajkalkou do Sljuďanky, kde se po prohlídce jediného mramorového nádraží světa ubytujeme v turbáze na pobřeží.
12. den


Dopoledne koupání v Bajkalu nebo výlet podél pobřeží, odpoledne přejezd vlakem okolo Bajkalu (významná část tohoto úseku vede hornatou krajinou s výhledy na jihovýchodní pobřeží) do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska – večer prohlídka příjemného centra s monumentální hlavou Lenina na centrálním náměstí, nocleh v hotelu.
13. den


Výlet minibusem do hlavního buddhistického kláštera v Rusku – Ivolginského dacanu. Odpoledne odjezd na náš nejdelší úsek magistrály (2 noci a 2 dny).
14. – 15. den


Přejezd hornatou krajinou podél čínských hranic až na Dálný východ do Chabarovsku na soutoku Amuru a Usuri, zde nocleh v hotelu.
16. den


Chabarovsk – muzeum Amurského mostu, okružní plavba lodí po Amuru, Amurský útes, Spaso-preobraženský chrám, nábřežní promenáda. V podvečer odjezd na závěrečný noční úsek, výjimečně směrem k jihu. 
17. den


Ráno příjezd do Vladivostoku, města s přitažlivou polohou na členitém pobřeží Japonského moře a s velkým přístavem. Nikolajevskij sloup (symbolický konec Transsibiřské magistrály), prohlídka atraktivního centra – muzeum v ponorce, pevnost, mys Tokarevského, pohřebiště československých legionářů na Mořském hřbitově, výjezd lanovkou na sopku Orlí hnízdo s krásnými výhledy na město a okolní ostrovy. Nocleh v hotelu.
18. den


Ráno transfer na letiště a letecky zpět do Prahy.Stravování - snídaně
Užijeme si stravování z bohatých místních zdrojů – samozřejmě také masové taštičky pelmeně, palačinky blinčiki, u Bajkalu a u velkých řek ryby, velký výběr z mnoha druhů piva atd. Ve vlacích je restaurační vagon a v každém vagonu kypjatok s vroucí vodou na samoobslužnou přípravu čaje, kávy, instantních polévek apod. Vše za ceny srovnatelné či nižší oproti českým.
Popis
Ubytování v hotelech***, případně v „turbázách“ v dvou- nebo čtyřlůžkových pokojích. WC a sprcha s teplou vodou budou většinou na pokoji, ale nelze to vždy zaručit. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. Vlaky mají dvě kategorie vagonů. Kupejnyj vagon má uzavřená kupé pro 4 osoby se sklopnými lůžky dole a ve střední poloze, nejvyšší patro je určeno pro zavazadla. Plackartnyj vagon má obdobná lůžka, ale kupé nemají čelní stěnu do uličky a na protilehlé straně uličky jsou ještě 2 lůžka rovnoběžná se směrem jízdy. O každý vagon se pečlivě stará děžurnyj, který vydává čisté povlečení. Kupejnyj vagon nabízí více prostoru a soukromí, plackartnyj zase možnost užít si neformální družnou atmosféru a těsnější kontakt s domácími pasažéry. Na všech nočních úsecích budete mít v ceně kupejnyj vagon, pouze na denním přejezdu okolo Bajkalu je v ceně plackartnyj vagon.
Cena zahrnuje
průvodce
letenka včetně všech poplatků Praha–Moskva
Vladivostok–Praha v ceně 15000 Kč
7x hotel*** a 2x turistická ubytovna
9x snídaně
6x lehátkový vlak (7-8 nocí
v závislosti na aktuálním jízdním řádu
podrobněji viz Ubytování)
místní transfery minibusy aj
2x loď (okružní plavba a po Amuru a celodenní výlet lodní krugobajkalkou)
exkurze do NP Stolby
informační materiály
Cena nezahrnuje
ruské vízum – 2900 Kč
7x jednolůžkový pokoj - povinný – 5900 Kč
21.05. (Pá) - 07.06. (Po) 2021 - 18 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-61 700 Kč
Vybrat termín
25.06. (Pá) - 12.07. (Po) 2021 - 18 dní, 17 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-65 700 Kč
Vybrat termín
02.07. (Pá) - 19.07. (Po) 2021 - 18 dní, 17 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-65 700 Kč
Vybrat termín
16.07. (Pá) - 02.08. (Po) 2021 - 18 dní, 17 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-65 700 Kč
Vybrat termín
27.08. (Pá) - 13.09. (Po) 2021 - 18 dní, 17 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-65 700 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoRusko
HotelTranssibiřskou magistrálou až na Dálný východ
Základní cena
Termín21.05.2021 - 07.06.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...