Levné zájezdy pobytové,poznávací,za exotikou,ceny porovnáme za Vás.

ID: 796115

Krásy Gruzie a Kavkazu

Termín: 29.08. (So) - 13.09. (Ne) 2020

Délka pobytu: 16 dní, 15 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 37 800 Kč

Program

1. - 2. den


Letecky Praha – Kutaisi, přílet v noci, ubytování a odpočinek, prohlídka historického centra Kutaisi; vycházka listnatými lesy mezi kláštery Gelati  a Motsameta, návštěva horské čajovníkové plantáže
3. den


Přejezd do Mestie - centra Horní Svanetie. 
4. den


Návštěva starého svanského domu Machubi; pěšky z Mestie přes vesničky se svanskými věžemi do malebného údolí Mulakhi.
5. den


Horské osady s typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty, přejezd terénními auty přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší a nejpůsobivější osady Ušguli  - nejvýše položené trvale osídlené vesničky v Evropě, projíždka na koních k ledovci pod nejvyšší vrchol Gruzie, majestátní Šcharu (5065 m).
6. den


Sjezd z Horní Svanetie, zastávka na pobřeží Černého moře k letovisku Anaklie, návštěva tradičního gruzínského vinařství v kraji Imeretie.
7. den


Přejezd se zastávkami – Čiatura, hornické město proslulé těžbou uhlí a funkčními sovětskými lanovkami, město Gori se Stalinovým rodným domem, přejezd horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu, přes Křížový průsmyk (2370 m) do Stepancmindy (dříve Kazbegi)
8. den


Pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba v úbočí mohutného vyhaslého vulkánu Kazbek (5033 m), projížďka dramatickou Darialskou soutěskou k ruské hranici a vycházka k vodopádům Gveleti a do vesničky Tsdo, shlížející na soutěsku ze skal jak z orlího hnízda.
9. den


Pěší výlet údolím Truso horskými vesničkami k minerálním pramenům i travertinovým útvarům.
10. den


Přejezd do údolí Pankisi obývaném muslimskou komunitou Kistů; cestou návštěva duchovního srdce Gruzie městečka Mtskheta s katedrálou Svetitskhoveli  a zastávka v kachetském krajském městu Telavi.
11. den


Terénními auty přes sedlo Abano (2900 m) do horami izolovaného Thušska, centrální vesnice Omalo s pevností Keselo, cestou uvidíme nádherný pravoslavný klášter Alaverdi.
12. den


Pěšky údolím řeky Pirikiti Alazani přes středověké thušské vesničky. 
13. den


Pěší výlet po ,,Panorama trailu" na hřebeni Makratela s vyhlídkami na čtyřtisícové hraniční pásmo hor i do hluboce zařezaných údolí Pirikitské a Gomecarské Alazani.
14. den


Sjezd do Kachetie, hlavní vinařské oblasti Guzie, návštěva vinařství; Tbilisi, procházka křivolakými uličkami historického centra.
15. - 16. den


Prohlídka Tbilisi - bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala, odpoledne individuální volno, letecky zpět do Prahy.Stravování - polopenze
polopenze
Popis
Ubytování a stravování na tomto zájezdu patří k tomu nej, co lze v Gruzii zažít. Bydlet budeme přímo v gruzínských domech (říká se tomu agroturistika), což představuje hlavní devízu tohoto zájezdu. Budeme mít možnost autentického poznání běžného života na Kavkaze. Pokoje jsou většinou 2 až 4 lůžkové, základně vybavené, avšak s čistým povlečením. V každém domě je k dispozici koupelna se sprchou (obvykle s teplou vodou). Pro pravého Gruzínce je otázkou prestiže řádně svého hosta pohostit, a tak se stoly každý den prohýbají pod mísami pečeného baklažánu, chačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Hostina obvykle trvá nejméně dvě hodiny a přerušit se smí jen tehdy, když tamada (hlava stolu) povstane k přípitku. A pije se opravdu na vše: na krásu žen, na zdraví dětí, na úrodu polí, na průjezdnost silnice, na dostatek deště a na mírnou zimu, na… S neopakovatelnou láskou se o nás každoročně tyto rodiny starají a připravují tím našim klientům unikátní a nezapomenutelné zážitky. 
Cena zahrnuje
průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha–Kutaisi/Tbilisi–Praha
doprava minibusem s místním řidičem
13x ubytování v rodinných penzionech s polopenzí
2x v hotelích se snídaní
9x svačinový balíček na výlet
informační materiály
29.08. (So) - 13.09. (Ne) 2020 - 16 dní, 15 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-37 800 Kč
Vybrat termín
10.07. (So) - 25.07. (Ne) 2021 - 16 dní, 15 nocí
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-37 800 Kč
Vybrat termín
28.08. (So) - 12.09. (Ne) 2021 - 16 dní, 15 nocí
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-37 800 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměGruzie
MístoGruzie
HotelKrásy Gruzie a Kavkazu
Základní cena
Termín29.08.2020 - 13.09.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...